Ötletelő

+2
Misa Misaki
Nezu
6 posters

 :: Off :: Csevegő

Go down

Ötletelő          Empty Ötletelő

Témanyitás by Nezu Csüt. Márc. 01, 2018 4:06 pm

Ha valamilyen ötleted, észrevételed van az oldallal kapcsolatban akkor azt itt megoszthatod őket.
Nezu
Nezu
Admin

Posts : 98
Reputation : 3
Join date : 2017. Dec. 06.

Character sheet
Játékstílus :
Yen: 99999999

https://bokunoheroacademy.forumotion.com

Vissza az elejére Go down

Ötletelő          Empty Re: Ötletelő

Témanyitás by Misa Misaki Kedd Jún. 05, 2018 10:20 am

Nos, két ötlettel is érkeztem a mai nap.

Az egyik:
Azt tapasztaltam, hogy kalandoknál és olyan játékokban, ahol többen játszunk két-három főnél, elég sűrűn előfordul, hogy nem reagálunk egymásra. Lehet mindez azért, mert hamarabb olvassuk a másik posztját, mint odajutunk, hogy kalandba írjunk és időközben elfelejtjük és hasonlók.
A javaslatom erre, hogy ha valakivel interakcióba kezdünk, a posztunk alá írjuk ki hogy kivel is foglalkozott a karakter. Így elkerülhetjük a félreértéseket. Valamint a figyelmetlenségeket.
Ez csupán egy ötlet, de ha többen egyetértünk ezzel, egységesíteni lehetne. Valamint, ha valakinek nem tetszik persze lehet vétózni is.

A másik:
Japánban járunk ahol a hiedelmek és babonák a fénykorukat élik, mint mindig. Így egy egyenlőre még kezdetleges játékötlettel álltam elő.
A feladat annyi lenne, hogy léteznek szerencse és balszerencsét hordozó amulettek. A játékosok mindezt képesek megszerezni egy papnőtől a közeli templomban.
Majd ezeket tovább ajándékozni egy másik játékosnak. Leírjuk miként is kerül a másik félhez, egy erre kiépített topicban, és hogy mit hordoz magával az amulett.
Akit megáldanak, vagy megátkoznak ugye ezt kijátszhatja, és Nezu itt kerülsz te a képbe. Szeretném mindezt pénzbeli jutalommal kísérni.
Ötletek, kifogások, kérdések jöhetnek. :3
Misa Misaki
Misa Misaki

Posts : 71
Reputation : 4
Join date : 2018. Mar. 03.

Character sheet
Játékstílus : Hardcore
Yen: 5600

Vissza az elejére Go down

Ötletelő          Empty Re: Ötletelő

Témanyitás by Takuya Daiki Kedd Jún. 05, 2018 12:30 pm

Én a magam részéről nem is tudom.

Csak jobban oda kell figyelni hsz írás közben. Nem tudom, nem jó ötlet kiemelni h hé te mehg te, hanem mindenki szépen olvassa el az egész hszét a többieknek (mindenkinek) is és reagáljon rendesen....

Szal AZ egyik sztem fölösleges.

A másik viszont ígéretesnek tűnik, engem érdekel :3
Takuya Daiki
Takuya Daiki

Posts : 61
Reputation : 3
Join date : 2018. Mar. 01.
Location : Okinawa, Inaba/Tokyo, U.A.

Character sheet
Játékstílus : Normál
Yen: 6600

Vissza az elejére Go down

Ötletelő          Empty Re: Ötletelő

Témanyitás by Elisa Von Altmark Hétf. Júl. 02, 2018 3:35 pm

Hoy!

Misa:
-Én sem látom sok értelmét külön feltüntetni. Mondom én aki látszólag figyelmen kívül szokta hagyni a társaság egy részét, de az azért van mert a karaktert éppen más köti le és nincs alkalma válaszolni, ha egyáltalán meghallja a többieket.

=============================================================

A játéktéren belefutottam egy olyan problémába amivel az Animében is küzdenek a karakterek. Ez pedig a quirk használat balhé esetén. Itt nem szeretnénk bevezetni ideiglenes engedély rendszert a diákoknak és civileknek?
Irányítás szinthez és/vagy reagszámhoz kötötten tudnám elképzelni a megszerezhetőségét.
PL: Szükséges irányítási szint: C, reagszám: 100
Akinek ezek megvannak az jelezné egy külön topickban, hogy szeretné letenni a vizsgát. Ami egy rövid pár körös reagváltás lenne egy Mesélő vagy Adminnal.
Aki sikeresen megszerzi annak 2-3 hónapig(IRL) érvényes lenne minden addig megkezdett játékához.
Ezután pedig csak hosszabbítani kell ami játéktéri pénzbe kerülne. Tessék küldetésre járni aktívkodni és akkor lesz rá lovetta Razz

Továbbá: Aki ilyen engedéllyel ugyan de használ quirket azt lehessen felülvizsgálni a hatóságok által, hogy mégis mennyire volt szükségszerű a dolog. Ez nyilván függene a quirk veszélyességétől is. Esetemben például bűncselekménynek minősülne még engedéllyel is ha egy egérre rálőnék egy porcelán boltban.


A másik, szintén az Animéből ihletődve... nem akarunk mi is egy kolesszoba bemutató eventet tartani? Very Happy Jelentkezőktől függően fix körös lenne. Ahány résztvevő diák lesz annyi kör lenne. Minden körben egy valaki írja le a szobáját aztán mindenki le reagálja.
Nem túl eredeti de nah, nekem pl tetszett ez a rész. Very Happy
Elisa Von Altmark
Elisa Von Altmark

Posts : 95
Reputation : 6
Join date : 2018. Mar. 11.

Character sheet
Játékstílus : Normál
Yen: 4750

Vissza az elejére Go down

Ötletelő          Empty Re: Ötletelő

Témanyitás by Nezu Kedd Júl. 03, 2018 10:35 am

1,
Nekem tetszik az ötlet és szerintem meg is valósítható. Ellenvélemény? Very Happy

2,
Jó ötlet az event, igaz elég kevés aktív diákunk van de erre lehet lenne egy alternatívám.
Nezu
Nezu
Admin

Posts : 98
Reputation : 3
Join date : 2017. Dec. 06.

Character sheet
Játékstílus :
Yen: 99999999

https://bokunoheroacademy.forumotion.com

Vissza az elejére Go down

Ötletelő          Empty Re: Ötletelő

Témanyitás by Mera Kedd Júl. 03, 2018 11:06 am

A diákoknál még megértem. (Egy olyan próbaidős hősnek számítanának)
Viszont a civileknél nem látom ezt jó ötletnek. A hősképző pont azért (is) van, hogy ilyen helyzetekben "szabadon" használhasd a quirkedet.
A civilek a kaszt választásával bevállalták, hogy nyilvánosan nem használhatják a quirket, vagy bűnözővé válnak ebben az esetben. Én ezt szerepjátékos szempontból nem szeretném megváltoztatni.
Mera
Mera

Posts : 52
Reputation : 3
Join date : 2018. Mar. 08.

Character sheet
Játékstílus :
Yen:

Vissza az elejére Go down

Ötletelő          Empty Re: Ötletelő

Témanyitás by Shigaraki Tomura Szer. Szept. 05, 2018 7:17 pm

Várom mindenki ötletét, hogy mivel lehetne még jobbá tenni az oldalt és a játékélményt! Smile
Shigaraki Tomura
Shigaraki Tomura

Posts : 9
Reputation : 0
Join date : 2018. Sep. 03.

Vissza az elejére Go down

Ötletelő          Empty Re: Ötletelő

Témanyitás by Shigaraki Tomura Kedd Okt. 23, 2018 12:13 pm

Üdv!

Mint korábban említettem az egészségi állapotom romokban van és ezért nem igazán voltam jelen az elmúlt időszakban. Viszont sikerült egy kicsit gondolkodnom és az jutott eszembe, hogy más pontrendszert vezethetnénk be mint ez a betűs besorolás.

gondolok itt hasonlóra:
erő:
kitartás:
Képesség:
stb stb

Viszont nem betűkkel hanem számokkal jeleznénk ki mennyire képzett eme részeken. Teszem azt van egy adott pontszám, ami a szintjéből adódik és azt kellene elosztania a képzettségek között. Illetve x képzettség függne y képzettségtől. Tehát a képességed akkor tudod magasabb szinten esetleg 2. szinten alkalmazni ha mondjuk y képzettséged 10 pontos. (Értsd: Fizikai turbózást ad a képzettség akkor a kitartás vagy az erő képzettségtől függne hiszen milyen az, hogy atom erős leszel a képességedtől, de a tested mindent kibír bármilyen képzetlen.)
Pontokat pedig küldetések vagy nyereményjátékok által szerzett tapasztalat pontokból lehetne kreálni.

Illetve a betűs besorolást megtartanánk, de kasztokon belüli rangként. Teszem azt komoly hős vagy bűnöző "S" besorolást kapna míg egy kezdő "D" besorolást. Ez is szintektől illetve tapasztalat pontoktól függne.

Kíváncsian várom mindenkinek a véleményét! Ha úgy döntünk, hogy bevezetjük nem egyik napról a másikra fog történni, komoly tervezést és kidolgozást igényel a dolog, de szerintem valamennyivel átláthatóbb lehetne ezáltal a rendszer.

Shigaraki Tomura
Shigaraki Tomura
Shigaraki Tomura

Posts : 9
Reputation : 0
Join date : 2018. Sep. 03.

Vissza az elejére Go down

Ötletelő          Empty Re: Ötletelő

Témanyitás by Mera Szer. Okt. 24, 2018 4:59 am

Az első pont már most is nagyjából így van. Csak egyszerűsítés be így E=1, D=2, C=3, B=4, A=5, S=... Ha neked ez a megközelítés jobban tetszik.
Az összpontszámot nem érzem jó ötletnek. (max ha átdolgozod az egész tulajdonság szabályzatot) A tulajdonságok szintjei közt a jelenlegi leírásban egy szint is sokat számít. Tehát az E->D és a D->C szintugrás is ugyanannyiba kerülne, de az utóbbi lényegesen erősebb szintugrás. (ezért is nagyobb a követelménye)
Az xp-szerzős játékokat (az esetek többségében) nem igazán szeretem. A mostani rendszer megköveteli a játékosoktól, hogy tartsák számon a játékait. (attól most tekintsünk el, hogy egy helyre szedtem a kalandokat) támogatja, sőt ösztönzi az ismerkedő játékokat. És nem fektet kiemelt figyelmet a küzdelmi játékokra.
Míg ha jönne az XP. A játékosok csak ránéznek a kari lapra és az esetek többségében ennyi, amennyit a fejlődéssel foglalkoznak.
Amíg nem látok egy konkrét példát ezen felmerült problémák kiküszöbölésével vagy megmagyarázásával.
Én nem támogatom az ötletet.
Mera
Mera

Posts : 52
Reputation : 3
Join date : 2018. Mar. 08.

Character sheet
Játékstílus :
Yen:

Vissza az elejére Go down

Ötletelő          Empty Re: Ötletelő

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 :: Off :: Csevegő

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.