Kogite Isao

2 posters

Go down

Kogite Isao Empty Kogite Isao

Témanyitás by Kogite Isao Szomb. Ápr. 14, 2018 9:54 am

Játékmód: Harcore

Név: Kogite Isao
Nem: Férfi
Kor: 22
Becenév/ Hősnév: Seeker / Kereső
Foglalkozás: bűnöző
Osztály- évfolyam/ specializáció: 1- E, 1- F, 2- A, 3- B 

Kinézet:

Jellem:

Quirk:

szülők:

Társak:

gépek:

gyártott eszközök:

Előtörténet:
Születésem körülményei mindenki számára ismert, aki járt valaha biológia órán. Szüleimnek volt egy kellemes estéje, pezsgővel vagy borral, étellel, romantikus zene és egy csendes szoba, mindenki el tudja képzelni, hogy mik történnek. Nem akarok belemenni a hímivarsejtek és a petesejtek találkozásába és a különböző fejlődési fázisokon, mert nem számít, de a végeredmény eléggé látható, 9 hónap múlva megszülettem egy kórházban. Lehetne azt mondani, hogy milyen volt az idő, hány óráig vajúdott anyám és egyéb részleteket, de kit érdekel? Mert engem nagyon nem, de szerintem a kedves olvasót sem. Minek részletezni az ilyet?
Gyerekkorom nem mondható átlagosnak, már sokkal előbb megtanultam beszélni, mint az várható volt, valamint gyerekkoromat a tanulással töltöttem. Szüleim a korai beszédből rájöttek, hogy Quirkkel születtem vagy ha nem is, akkor elég gyorsan előjött. 14 éves koromig, 8 nyelvet tanultam meg, 3 hangszeren játszottam és magas szintű fizikai és kémiai képleteket oldottam meg játszi könnyedséggel. Apám volt a tanárom, így könnyen ment a tanulás, mert Quirkjének köszönhetően ő is ismerte és megértette a gondolkodásomat, hogy milyen korban mit kell mondania, hogy könnyen megértsem. Gyerekként is hajlamos voltam a rosszaságra, szüleim arra fogták, hogy csak elven gyerek vagyok, meg amúgy is fiú, de ez a korom előrehaladtával csak romlott, mert ahogy nőttem egyre inkább fedeztem fel a határaimat és ezeknek a határoknak a kihasználását a saját hasznomra.  Az akadémián is könnyen tanultam, több szakra is jártam a három év alatt, amihez másoknak 6 év is kevés lett volna. Az iskolában zseninek tartottak, mert a képességem miatt az voltam. A vizsgákat engedéllyel előre hozva tettem le, így gyorsabban haladtam, mint a társaim, szerencsére volt egy srác, aki hozzám hasonlóan gyorsan végzett, mint én, így a gyakorlati vizsgát is tudtuk előrehozva letenni. Az akadémiai évek sajnos rossz irányba sodortak. Ugyan az osztály menőihez tartoztam, mégis  a képességeimet arra használtam fel, hogy a gyengéket vagy amorfokat piszkáltam, mivel könnyen megértettem a félelmeiket és érzéseiket. Már az első évben több ajánlatot is kaptam különböző hős szervezetektől, hogy ilyen emberre van szükségük, aki segítené a munkájukat a vezetésben. Először a rendőrségen helyezkedtem el, mint etikus hecker, de gyorsan ráuntam és apámnál helyezkedtem el kezdetben a munkaszervezőknél, de gyorsan előreléptem, hamarosan csoportvezető, majd projektvezető, végül az egész részleg felső vezetőjévé váltam. 20 éves voltam, amikor az egyik munkatársam keresett meg egy vállalkozás ötlettel, amiben a rendszer átlátási képességemet tudnám kamatoztatni. A munka egy része teljesen legális volt, az átlag emberek számítógépeit javítottuk, rendszert telepítettünk és védelmi rendszereket építettünk fel, de tulajdonos társam ismeretség alapján sikerült szürke, majd illegális munkákat is szerezni. 
Nem válogattunk a megrendelők között, mind bűnözőktől, mind legális hősvállalkozásoktól fogadtunk el munkákat. Nem számított, hogy mi a munka, mi elvégeztük, ők fizettek. Én egyelőre tanulok, de társaim között volt egy hasonló kaliberű srác, aki nem a Quirkje alapján került a szervezethez, mert neki nincsen. Ő gyorsan, ahogy a társam, aki hívott, rájött, hogy mire lehetek képes. Gyorsan tanultam, de még nagyon messze vagyok attól, hogy komolyabb hecker munkátat is el tudjak végezni, addig maradtam a szerelésnél és a rendszer telepítésnél. Al Caponét is adócsalásért tudták bezárni, valószínűleg én is így fogok járni, hogy valami teljesen különböző dolog miatt fognak elkapni, mint az alap tevékenységem, bár egyelőre maximum egy bankszámlára vagyok veszélyes. Pénzzel nincs baj, ugyanis a munkák jól fizetnek. Gépparkunkra sem lehet panasz, mert a cég pénzéből rengeteg gépünk van, drónok, amivel utazni lehet, különböző felszereltségű autók és olyan számítógépek, amiket több vállalkozás is megirigyelhetne. Saját fejlesztési és mérnöki részlegünk megtervezi és megépíti a megrendelés alapján készült gépeket. Mivel a pénzre nincs gond és a munkákat leginkább otthonról végzem, ami egyben a cég egyik kisebb szárnya, ahol minden van, ami egy otthonból nem hiányozhat, még egy konditerem is, ahol naponta a személyi edzőmmel edzek, így a munkaidőmet én osztom be. Igen, nem egy tipikus informatikus vagyok, akit elképzelsz, hogy zacskós levest eszik, meg pizzát zabál, folyamatosan figyelek, hogy mit eszek és folyamatosan testedzésre, de küzdősportot is csinálok, viszont mindig úgy alakítom a helyzeteket, hogy ne nekem kelljen harcolni, megoldom a testőr robotokkal, ha mégis a közelembe kerül valaki, akkor a képességemnek és az edzettségemnek köszönhetően könnyen elkerülöm a támadást. A megjelenésemre nem lehet gond. Úgy élek, mint Tony Stark a Vasember című filmben, bár nem annyira nyilvánosan, nem tartok bemutatókat és nem beszélek emberek előtt, de a többi stimmel, nincs állandó barátnőm, hanem éppen azzal vagyok, aki a közelemben van, kivéve Argust, aki nem csak az irodaházunkat figyeli meg, hanem engem is gyorsan kiismert a sok szemével.


A hozzászólást Kogite Isao összesen 15 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Ápr. 29, 2018 6:58 am-kor.
Kogite Isao
Kogite Isao

Posts : 32
Reputation : 0
Join date : 2018. Apr. 13.

Character sheet
Játékstílus : Hardcore
Yen: 10000

Vissza az elejére Go down

Kogite Isao Empty Re: Kogite Isao

Témanyitás by Nezu Hétf. Ápr. 16, 2018 5:59 pm

Üdvözöllek az oldalon.

Nem akarok kertelni így rögtön belevágok. Az előtörténeted elutasítom. Ennek két fő oka van.

1,
A quirked jelen leírás alapján két teljesen különálló képességként tudom értelmezni, így elfogadni sem tudom. Választanod kell. Vagy a gyors tanulás és a rendszerek feltörése, vagy az asszimiláció.

2,
A történet maga. Bele estél abba a hibába, hogy kezdő karakterként, főleg Hardcore módban, egy olyan koncepciót szeretnél alkotni, ami messze meghaladja a kezdőtulajdonságaid határait. Legjobb esetben is C szintű elmével kezdenél, ami még a quirkeddel együtt is, legfeljebb egy középkategóriás hackernek felelne meg és tekintve a bűnlajstromod (amiről ráadásul mindenki tud), nagyon hamar rád találnának.

Kérlek javítsd az előtörténeted és ha megvagy akár itt akár pm-ben jelezd. Ha esetleg segítségre van szükséged, szintén pm-ben vagy akár chaten a rendelkezésedre állok.



A hozzászólást Nezu összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Ápr. 20, 2018 8:57 pm-kor.
Nezu
Nezu
Admin

Posts : 98
Reputation : 3
Join date : 2017. Dec. 06.

Character sheet
Játékstílus :
Yen: 99999999

https://bokunoheroacademy.forumotion.com

Vissza az elejére Go down

Kogite Isao Empty Re: Kogite Isao

Témanyitás by Kogite Isao Pént. Ápr. 20, 2018 10:15 am

Ha minden igaz, akkor meg van
Kogite Isao
Kogite Isao

Posts : 32
Reputation : 0
Join date : 2018. Apr. 13.

Character sheet
Játékstílus : Hardcore
Yen: 10000

Vissza az elejére Go down

Kogite Isao Empty Re: Kogite Isao

Témanyitás by Nezu Pént. Ápr. 20, 2018 9:33 pm

A quirked ugyan javítottad, viszont a történetbeli probléma még mindig fennáll. A karakteredre is mint újonc hackerre tekints, aki most kezdi beindítani a karrierjét és eszerint írd meg a történetét, nem pedig azzal kezdve, hogy feltörhetetlen rendszereket írsz és végtelen mennyiségű pénzmaggal rendelkezel.
A másik amit meg kell említenem, azok a plusz részek amit betettél. Egyrészt hemzsegnek a lemaradt betűktől, másrészt pedig, jelen formában teljesen felesleges. Az előtörténetben nem nagyon szerepelnek, a postjaidban pedig csak azután "használhatod" őket, miután njk-ként megpályáztad.
Végül egy utolsó apróság. A szakok/altagozatok/osztályok sokkal inkább egy rang rendszer felelnek meg. A G osztályból sikeres vizsga eredményétől függően kerülhetsz egy másik szakba/tagozatba, illetve év közben van lehetőséged feljebb lépni, de végül csak egyet végezhetsz el.
Továbbra sem tudom elfogadni így az írásod ezért kérlek dolgozz még rajta.
Nezu
Nezu
Admin

Posts : 98
Reputation : 3
Join date : 2017. Dec. 06.

Character sheet
Játékstílus :
Yen: 99999999

https://bokunoheroacademy.forumotion.com

Vissza az elejére Go down

Kogite Isao Empty Re: Kogite Isao

Témanyitás by Kogite Isao Szomb. Ápr. 28, 2018 7:58 am

Isméz beprobálkozom, hogy hátha. Egyszóval: kész
Kogite Isao
Kogite Isao

Posts : 32
Reputation : 0
Join date : 2018. Apr. 13.

Character sheet
Játékstílus : Hardcore
Yen: 10000

Vissza az elejére Go down

Kogite Isao Empty Re: Kogite Isao

Témanyitás by Nezu Vas. Ápr. 29, 2018 12:33 pm

Három a magyar igazság a ráadástól most eltekintek. Razz

Elfogadom az előtörténeted, viszont a képességed emberekre vonatkozó részét egyelőre nem tudod használni. A másik, hogy a "kasztod" polgárnak állítom be, tekintve, hogy az előtörténeted alapján még nincs rajtad körözés.

Kezdő tőkéd: 10000 yen
Kezdő tulajdonságaid : 1 C, 3 D, 2 E tier, amit szabadon oszthatsz szét.
Kérlek mielőtt elkezdesz játszani, ezek alapján írd meg az adatlapod és jó szórakozást ^^
Nezu
Nezu
Admin

Posts : 98
Reputation : 3
Join date : 2017. Dec. 06.

Character sheet
Játékstílus :
Yen: 99999999

https://bokunoheroacademy.forumotion.com

Vissza az elejére Go down

Kogite Isao Empty Re: Kogite Isao

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.